השכרת מחשב נייד

השכרת מחשב נייד מסייעת לעסקים בכל סדרי גודל להשתמש באיכותיות המחשב הנייד גם במצבים חריגים, לדוגמה בנסיעות או בפרויקטים מורחבים המחייבים הוספת מחשב. יש מגוון אפשרויות להשכרת מחשב נייד, כגון בחירה בדגם מסוים או הוספת יישומים ותכונות. כמו כן מתאפשר לשכור את המחשב לתקופה מוגדרת, כאשר במקרים מסוימים עשויה להינתן הנחה בהתאם לכמות המחשבים או משך תקופת ההשכרה.

יש לזכור שהשכרת מחשב נייד כרוכה בתשלום תקופתי. כשתקופת ההשכרה קצרה יחסית, יש יתרון מבחינת עלויות, אבל לתקופת זמן ארוכה עלות ההשכרה עלולה להגיע למחיר מחשב מלא. עם זה, מסלולים רבים של השכרת מחשב נייד כוללים שירותים נוספים כגון עדכוני תוכנה או תיבות דואר כחלק מחבילת ההשכרה, ולכן בחירה במסלול ארוך שכולל תוספות עשויה להיות כדאית גם לתקופה ארוכה.

השכרת מחשב נייד עדיפה על השכרת מחשב נייח כשיש צורך במחשבים ניידים בפרויקטים שדורשים נסיעות, או ניידות בין אזורי עבודה. כמו כן, אופן ההתקנה הנוח של מחשב נייד, לעומת התקנה של מחשב נייח שדורשת זמן עבודה הן להתקנה והן לפירוק. כמו כן, יש להביא בחשבון את המשקל הקל של המחשב הנייד לעומת הנייח, נקודה רלוונטית כששוכרים מספר גדול של מחשבים ניידים. יתרון נוסף של השכרת מחשב נייד הוא האפשרות להחליף את המחשב הנייד במחשב מדגם אחר, בכל עת שיש צורך.

היתרון בהשכרת מחשב נייד הוא האפשרות לבחירה במשך הזמן להשכרה, בין מספר ימים ועד לתקופה ארוכה יחסית. במהלך תקופת ההשכרה המחשב מחובר למערכות ולתוכנות. מכיוון שרוב המחשבים שמחוברים לתוכנות מתעדכנים באופן אוטומטי, רצוי לברר האם המחשב מתעדכן בתקופת ההשכרה, וכיצד לתאם עדכונים והורדות במקרים אלה.

כדי להפיק את מקסימום התועלת ממחשב נייד יש לבדוק את האיכויות החשובות של המחשב: איכות המעבד, נפח הזיכרון, הדיסק הקשיח והמאיץ הגרפי, סוג המסך, מערכת ההפעלה, חיבורים ויציאות, שפת הממשק ותכונות נוספות כגון צורב DVD, התקן Bluetooth, סוללות, אפשרות להרחבות ותוספות במקרה הצורך. כמו כן חשוב לוודא כי קיימת אחריות של היבואן או המשווק למשך ההשכרה.

מקרים אחרים בהם יש צורך בהשכרת מחשב נייד הם לדוגמה, כאשר המחשב הנייד בתיקון ויש צורך דחוף בשימוש במחשב חלופי. כאשר אנן מחשב נייד אבל נוצר צורך דחוף בשימוש במחשב, למשל בנסיעות או בשהות מחוץ למקום העבודה. אפשר לבחור מחשב נייד בהתאם לגודל, למשקל ולנפח שתופס המחשב. באופן הזה, אפשר לבחור במחשב המתאים והנוח ביותר למטרות ניידות.

השכרת מחשב נייד מספקת כלי עבודה חשוב ואפשרות להמשיך בעבודה גם במצבים שבהם יש צורך בניידות. נקודה חשובה לא פחות מנוחות השימוש במחשב הנייד היא השמירה של המסמכים במחשב. האופן הטוב ביותר לשמור מסמכים במחשב זמני הוא בעזרת כונן חיצוני דיסק או התקן USB. כך אפשר לעבוד עם המחשב, להעלות מסמכים ולשתף, בלי לאבד את המידע החשוב לאחר תום תקופת ההחזרה.